"Witaj, witaj, drogi Mikołaju
Me marzenia dobrze znasz.
Zatem powiedz, jaki prezent
W swoim worku dla mnie masz!"
Dzisiaj w naszym przedszkolu pojawił się bardzo miły gość – Mikołaj z ogromnym workiem prezentów. Mikołaj przywiózł ze sobą także dużo radości i uśmiechu, co można zobaczyć na zdjęciach w naszej galerii: https://photos.app.goo.gl/tnEKSEbyfoiDwuWM6 (AB)

 

26.11. 2019r. dzieci z grup Misie i Motylki wzięły udział w Warsztatach Chemicznych. Dzieci podczas tych zajęć samodzielnie wykonywały doświadczenia. Dzięki nim każdy przedszkolak stworzył własną galaktykę w słoiku, pokolorowaliśmy sól i stworzyliśmy z niej piękne kolorowe kompozycje. Robiliśmy doświadczenia z użyciem oleju, octu, barwników spożywczych i sody oczyszczonej. Był to dla nas czas spędzony we wspaniałej atmosferze i przyniósł nam wiele radości. Bardzo dziękujemy Pani Paulinie oraz Panu Grzegorzowi za pokazanie nam kilku eksperymentów i za pomoc w ich przeprowadzeniu. (MP). Zapraszamy do naszej galerii zdjęć: https://photos.app.goo.gl/aeaL6tx4YgPvcyuK6

 

 

"Jogurt i truskawki niezłe połączenie-
zmysł smaku rozbudzi, ugasi pragnienie.
Przepyszny soczek dzisiaj zrobimy
Jabłko, marchewkę razem połączymy.
Pomoże nam w tym
wyciskarka i sokowirówka,
by wycisnąć soczek dla naszego zdrówka!"
W minionym tygodniu dzieci z grup Motylki i Jagódki w w czasie zajęć w jesiennym Kuchcikowie wyciskały pyszny i zdrowy soczek, a dzieci z grupy Misie zrobiły smakowity koktajl truskawkowy. Już wiemy, że do wyciskania soku służy wyciskarka, a do zrobienia koktajlu - blender. (MP)
Zapraszamy do naszej galerii zdjęć:https://photos.app.goo.gl/4oxD8d2k7d938BNXA

8 listopada nasze Przedszkole wzięło udział w akcji "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewaliśmy 4-zwrotkowy hymn narodowy. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla Niepodległej". Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po latach niewoli wróciła na mapę Europy. (MP)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: https://photos.app.goo.gl/bckTuTgkTT9t75dN7

 


 

30 października dzieci z grup Motylki i Kangurki wzięły udział w wycieczce do Ostrowskiego Centrum Kultury na spektakl teatralny pt. "Cudowna lampa Aladyna". Sztuka ta pokazała naszym przedszkolakom niezwykle bajkowe sceny pełne humoru, uroku, iluzji, czarów i magii, które na długo zapiszą się w dziecięcej pamięci. Morały, które wynikają z poszczególnych sekwencji pokażą, iż w życiu warto kierować się prawdą, uczciwością i dobrem. (MP)

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć: https://photos.app.goo.gl/SqXiZZ1BiFUfEYSe7

Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Odolanowie włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”. Głównym celem tej inicjatywy było uwrażliwienie dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Nauczycielki naszego przedszkola poprzez różne działania przybliżyły dzieciom ważne dla naszej społeczności lokalnej wydarzenie, jakim było Powstanie Wielkopolskie. Dzieci ze starszych grup wspólnie z nauczycielkami zapaliły znicze w parku miejskim pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, upamiętniając tym samym zasłużonych, poległych w walce z okupantem pochodzących z Odolanowa i okolic.
Przedszkolacy podczas zajęć edukacyjnych poznali postać pierwszego poległego powstańca wielkopolskiego pochodzącego z Odolanowa – Franciszka Sójkę oraz Generała Kazimierza Glabisza, uczestnika Powstania Wielkopolskiego.
Na przedszkolnym korytarzu umieszczona została tablica z informacjami o miejscach, które upamiętniają Powstanie Wielkopolskie.(AG)
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:https://photos.app.goo.gl/biZ3C7uk4Cx2Fyh26

 

"Dziś jest święto pań z przedszkola,
wie już o tym Krzyś i Ola.
Nawet ptaszki w lesie dziś ćwierkają,
że dzieciaki swe panie kochają.
Nasze Panie to cud natury,
potrafią 25 dzieci przytulić!
Wszystkich pogłaszczą, wszystkich wysłuchają
i fajne bajki opowiadają!"
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dzieci podziękowały wierszykami i piosenką wszystkim pracownikom przedszkola za ich ogromne serce dla przedszkolaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronę naszej galerii: https://photos.app.goo.gl/XbCBrB67yS3x5gC19

Bip

Ramowy rozkład dnia

Kubusiowe Kuchcikowo